Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillgänglighetsanpassad stadsbuss som drivs av el (batteri) till Luleå lokaltrafik AB
Referensnummer: KLF 2022/1273
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34121100 Bussar för kollektivtrafik
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende kontrakt på en tillgänglighetsanpassad stadsbuss som drivs av el (batteri) till Luleå lokaltrafik AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34121100 Bussar för kollektivtrafik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen