Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolfotografering.
Referensnummer: KS 17-838
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22315000 Fotografier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar skolfotografering till Norrtälje kommuns och Vallentuna kommuns grundskolor och övriga enheter som omfattas av skolfotografering under läsåret 2017/2018 och 2018/2019 med möjlighet till förlängning av ett (1) + ett (1) år, med option.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22315000 Fotografier, 79960000 Foto- och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen