2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulentstödd familjehemsvård för barn och unga 0-20 år - Jourhem
Beskrivning: Utförare välkomnas att lämna anbud på ett öppet avtalssystem som omfattar konsulentstödda jourhem för barn och unga vuxna mellan 0-20 år. För att ert anbud ska kunna prövas, kontrolleras och antas vid det första intaget, huvudantagningen, måste det lämnas in senast 2026-04-23 23:59. Avtalet är inte låst utan det finns möjlighet för nya Utförare att bli antagna två (2) gånger per år. Inför de nya intagen kommer upphandlingsverktyget (annonsen) att uppdateras med en ny sista anbudsdag. Observera att anbud inför de nya intagen först kan lämnas när annonsen har uppdaterats.
Intern identifierare: N050U25-230
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande i enlighet med 19 kap (LOU)
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Utförare välkomnas att lämna anbud på ett öppet avtalssystem som omfattar konsulentstödda jourhem för barn och unga vuxna mellan 0-20 år.
Intern identifierare: Konsulentstödd familjehemsvård för barn och unga 0-20 år - Jourhem