226475-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Maskin- och eltekniska ingenjörstjänster – Otterhällan – Ekelundsgatan – Projektering - EL/Tele inkl. reservkraft
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOtterhällan – Ekelundsgatan – Projektering - EL/Tele inkl. reservkraft
BeskrivningDetta uppdrag avser ett delat konsultuppdrag, EL/tele samt reservkraft, för förstudie och projektering för modernisering och upprustning av befolknings-skyddsrummet Otterhällan.
Intern identifierareN230U26-220
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71334000 Maskin- och eltekniska ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareOtterhällan – Ekelundsgatan – Projektering - EL/Tele inkl. reservkraft