2265-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av larmsystem och antenner – DIS Teknisk säkerhet - Installationer och service
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS Teknisk säkerhet - Installationer och service
Beskrivning: Ystads kommun, bjuder genom denna upphandling in entreprenörer att ansluta sig enligt de allmänna föreskrifter för det dynamiska inköpssystemet. Detta dynamiska inköpssystem omfattar tre delområden: Delområde 1 - Installation och service av Brand- och utrymningslarm med talat meddelande Delområde 2 -Installation och service av inbrottslarm och passagesystem Delområde 3 - Installation och service av kamerabevakningssystem CCTV
Intern identifierare: 24/252
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Dynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45312000 Installation av larmsystem och antenner
Ytterligare klassificering (cpv): 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45312200 Installation av inbrottssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Gemensamma krav
Beskrivning: Gemensamma krav för alla som lämnar anbud. Anbudsgivare besvarar också separat de delar man vill vara med och lämna offert på vid kommande beställningar av uppdrag via det dynamiska inköpssystemet.
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312100 Installation av brandlarmssystem
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsformulär brand- och utrymningslarm med talat meddelande
Beskrivning: Anbudsformulär brand- och utrymningslarm med talat meddelande
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsformulär Inbrott och passage
Beskrivning: Anbudsformulär Inbrott och passage
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsformulär kamerabevakningssystem CCTV
Beskrivning: Anbudsformulär kamerabevakningssystem CCTV
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Mall vid anbudsinfordran
Beskrivning: Delen används vid avrop