226559-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Grönsaker, frukt och nötter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färsk frukt och grönt
Referensnummer: STK-2020-607
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03220000 Grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av färsk frukt och grönt till Malmö stad
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Leveranser av Färsk frukt och grönt till ASF(Arbetsmarknad och socialförvaltningen)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03221000 Grönsaker, 03221100 Rotfrukter och rotknölar, 03221110 Rotfrukter, 03221200 Grönsaksfrukter, 03222000 Frukt och nötter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av Färsk frukt och grönt till ASF(Arbetsmarknad och socialförvaltningen)
Leveranser av Färsk frukt och grönt till Övriga förvaltningar i Malmö stad
Del nr: 2
Upphandling av Färsk frukt och grönt till Övriga förvaltningar i Malmö stad