226616-2022 - ResultatSverige-Kristinehamn: Medicinska programvaruutvecklingstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt verktyg för behandlingsarbete
Referensnummer: 21/58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212180 Medicinska programvaruutvecklingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kristinehamns kommun upphandlar digitala verktyg för behandlingsarbete av beroendevård, familjevård och andra delar inom IFO (Individ Familjeomsorg).
Omfattning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32250000 Mobiltelefoner, 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38900000 Diverse mät- och provinstrument, 48180000 Medicinsk programvara, 48219300 Programvara för administration, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48510000 Programvara för kommunikation, 48810000 Informationssystem, 48814000 Medicinska informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen