226621-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Reparation och underhåll av skepp
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Varvsöversyn på fartyget Baltica
Referensnummer: 21-05524
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50241000 Reparation och underhåll av skepp
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud angående årlig varvsöversyn samt utförande av diverse övriga arbeten på arbetsfartyget Baltica.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning, 63720000 Stödtjänster för sjötransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen