2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2024-1108 Bevakningstjänster
Beskrivning: Denna upphandling avser Bevakningstjänster för Telgekoncernen och Södertälje kommun.
Intern identifierare: 24/87
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandling sker genom enstegsförfarande som avser ett förfarande där alla leverantörer har rätt att delta. Upphandlingen genomförs enligt bestämmelserna i 19 kap. lagen (2016:1145)
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster, 79714000 Övervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000