2. Förfarande
Förfarande
Titel: Klinisk laboratoriemedicin
Beskrivning: Upphandlingen omfattar att tillhandahålla tjänster inom klinisk laboratoriemedicin i enlighet med vad som närmare framgår av upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: HSN 2024-1017
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs i ett steg i enlighet med vad som närmare framgår av punk 1.5 i anbudsinfordran. Upphandlande myndighet är Hälso- och sjukvårdsnämnden vid Region Stockholm.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85145000 Tjänster tillhandahållna av medicinska laboratorier
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000