Officiellt namn: Huge Fastigheter AB Postadress: Box 1073 Ort: Huddinge Postnummer: SE-141 22 Land: Sverige Att: Cecilia Tennfors E-post:cecilia.tennfors@huge.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal avseende Tekniska konsulttjänster – Entreprenadbesiktningar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 12: Arkitekttjänster, tekniska konsulttjänster och integrerade tekniska tjänster, stadsplanering och landskapsarkitektur, därmed sammanhängande vetenskapliga och tekniska konsulttjänster, teknisk provning och analys
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Huddinge.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Uppdrag enligt denna förfrågan omfattar arbete som huvudbesiktningsman samt biträdande besiktningsmän inom teknikområden enligt AUA.3. Huvudbesiktningsmanen ansvarar för samtliga uppdrag och leder besiktningsgrupp. Underkonsulter anges vid svar på avrop. Precisering av villkor och förutsättningar kommer att ske i avrop.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71631000 Teknisk besiktning, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.