226759-2018 - ResultatSverige-Linköping: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk- och kreativ kommunikation
Referensnummer: UC-2017-365
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär samordning av till exempel copy och grafisk produktion för tryckta och digitala medier.
Uppdraget innebär även att genomföra både större och mindre insatser, såsom exempelvis strategi- och idéarbete, produktion och genomförande av kampanjer samt uppföljning av genomförda aktiviteter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen