226807-2026 - Resultat
Sverige – Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster – VA-mätningar i ledningsnät, diken och vattendrag
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVA-mätningar i ledningsnät, diken och vattendrag
BeskrivningRamavtal för mätning, vilket omfattar flödesmätning i spillvatten- och dagvattennät samt regnmätning, nivåmätningar bräddmätningar i ledningsnät och vattendrag/dammar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71631440 Flödeskontroll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster