Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städmaterial och hygienprodukter
Referensnummer: 20-108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar städkemikalier, städredskap, handhygien, mjukpapper, påsar, säckar, engångshandskar och första hjälpen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33700000 Hygienartiklar, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39222100 Engångsartiklar för catering, 39224000 Kvastar och borstar och diverse andra artiklar, 39713400 Golvvårdsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen