226854-2020 - ResultatSverige-Umeå: Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plasmainfrysningsutrustning
Referensnummer: HSN 324-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar utrustning för plasmainfrysning till Kinisk Immunologi och Transfusionsmedicin, Norrlands universitetssjukhus, Umeå.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen