See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Årsentreprenörer plåt- och smidesarbeten
Beskrivning: Upphandlingen omfattar planerade och oplanerade reparations- och underhållsarbeten samt om-, till- och nybyggnadsentreprenader understigande ett bedömt kontraktssumma om fem (5) MSEK per projekt a vseende samtliga fastigheter som ägs och förvaltas av Lidingö stad, Lidingö stads Tomtaktiebolag och Lidingö stads Fastighets Aktiebolag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97138:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45261213 Läggning av takplåt, 45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 45261310 Plåtslageri