Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning och reagens för analys av TBE IgM
Referensnummer: RS 2023-01082
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33696000 Reagens och kontrastmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
utrustning med tillhörande förbrukning och reagens för analys av Tick-borne encephalitis (TBE, fästingburen encefalit) IgM i cerebrospinalvätska och serum
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33696500 Laboratoriereagenser, 38432000 Analysapparatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen