2. Förfarande
Förfarande
Titel: Källsortering offentlig plats i Norrköpings kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar: 1. Inköp av källsorteringsstationer/kärl för offentliga platser 2. Leverans, installation/montering på plats 3. Drift, service och tillsyn av stationerna 4. Insamling, hantering, dokumentation och bortforsling av avfall
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127919:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44616200 Avfallstunnor, 90511300 Insamling av avfall, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 34928480 Soptunnor och papperskorgar, 44613800 Avfallscontainrar