22714-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Montering av dörrar, fönster och tillhörande element
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
kv. Måsholmen 33 - DE 15430 Metallglaspartier
Referensnummer: 2021-4806
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillverkning, leverans och montage av stål- och aluminiumglaspartier till nybyggnad av kontor och bostäder i Skärholmen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 45421110 Montering av dörr- och fönsterkarmar, 45421120 Montering av trösklar, 45421130 Montering av dörrar och fönster, 45421160 Arbete med beslag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen