227162-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Analystjänster – Ramavtal löpande trafikmätningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal löpande trafikmätningar
BeskrivningUpphandlingen avser mätningar av trafikflöden inom följande avtalsområden: 1. Passage- och hastighetsmätning för motorfordon och cykel med slangutrustning 2. Fordon- och fotgängarmätning 3. Fordon- och fotgängarmätning med tilläggsinformation 4. Svängstudier och OD-matriser
Intern identifierareT2024-01089
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71620000 Analystjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34972000 Trafikmätare, 71410000 Stadsplanering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelPassage- och hastighetsmätning för motorfordon och cykel med slangutrustning
BeskrivningPassage- och hastighetsmätning för motorfordon och cykel med slangutrustning
Intern identifierarePassage- och hastighetsmätning för motorfordon och cykel med slangutrustning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelFordon- och fotgängarmätning
BeskrivningFordon- och fotgängarmätning
Intern identifierareFordon- och fotgängarmätning
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelFordon- och fotgängarmätning med tilläggsinformation
BeskrivningFordon- och fotgängarmätning med tilläggsinformation
Intern identifierareFordon- och fotgängarmätning med tilläggsinformation
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelSvängstudier och OD-matriser
BeskrivningSvängstudier och OD-matriser
Intern identifierareSvängstudier och OD-matriser