227180-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Värnamo: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Boknings- och bidragssystem
Referensnummer: UHN.2020.10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett system för boknings och bidragsshantering av kommunens lokaler och bidragshantering.
I systemet ska föreningar och privatpersoner boka lokal och kunna söka bidrag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72211000 Programmering av system- och användarprogram
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen