227326-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Möbler för sjukvårdsändamål
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentalinredning till Folktandvården Dalarna.
Referensnummer: LD16/03262
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar dentalinredning till behandlingsrum samt inredning för dentalförråd till Folktandvården Dalarna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192400 Arbetsutrustning för tandläkare, 39290000 Diverse inredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser tillgodose Folktandvården Dalarnas behov av dentalinredning samt inredning för dentalförråd.