2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal drift och underhåll av Trafiksignalanläggningar 2024-2027
Beskrivning: Upplands Väsby Kommun avser att upphandla ett ramavtal för drift- och underhållsarbete av kommunens trafiksignalsanläggningar. Uppdraget består både av arbeten som ersätts till fast pris/år organisation med beredskap och resurser samt tillsyn. Och dels av arbeten som ersätts rörligt enligt anbudsformulär och à-prislista avhjälpande underhåll, materiel, felavhjälpande åtgärder och tilläggsarbeten. Avtalstid 2024-02-01 - 2026-01-31 option på förlängning om totalt två år, förlängs ett år åt gången maximal förlängning till 2028-01-31. 2+1+1 Takvolym 7 500 000 SEK
Intern identifierare: KSTFU/2023:132
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50232200 Underhåll av trafikljus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal drift och underhåll av Trafiksignalanläggningar 2024-2027