227328-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning Visby samt landsbygden på Gotland
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterväghållning Visby samt landsbygden på Gotland
BeskrivningUpphandlingen omfattar snöröjning, halbekämpning, vårstädning och uppsättning av snökäppar för flertalet olika distrikt inom Region Gotland.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelLandsbygd - distrikt 1
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116557:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLandsbygd - distrikt 2
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116557:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelLandsbygd - distrikt 3
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116557:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelLandsbygd - distrikt 4
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116557:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelLandsbygd - distrikt 5
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116557:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelLandsbygd - distrikt 6
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116557:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelLandsbygd - distrikt 7
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116557:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelLandsbygd - distrikt 8
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116557:Lot:8
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelLandsbygd - distrikt 9
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116557:Lot:9
Del (anbudsområde)LOT-0010
TitelLandsbygd - distrikt 10
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116557:Lot:10
Del (anbudsområde)LOT-0011
TitelVisby Gata och gång- och cykelbanor - distrikt 11
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116557:Lot:11
Del (anbudsområde)LOT-0012
TitelVisby Fastighetsobjekt- distrikt 12
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116557:Lot:12