227378-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Allmän organisationsrådgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2835/19 Stödorganisation till Trafikkontoret GBG gällande INTERREG BSR LUCIA projektet
Referensnummer: 19/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411000 Allmän organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta anbud syftar till att välja en stödorganisation för att ge Göteborgs Stad råd om internationell synlighet och spridning som riktar sig till myndigheter och beslutsfattare - särskilt offentliga belysningsbeslutsfattare i städer - inom ramen för LUCIA-projektet.
Stödorganisationen kommer specifikt att ansvara för att leverera ett kunskapscentrum för kunskap om belysning, vilket är en av projektets huvudaktiviteter.
Projektet har en budget på 98 000 EUR
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 98910000 Särskilda tjänster för internationella organisationer och organ
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen