227411-2024 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för företagsutveckling – Konsulttjänster inom strategi och management samt ekonomiska och finansiella tjänster, SLL1654
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster inom strategi och management samt ekonomiska och finansiella tjänster, SLL1654
BeskrivningRegion Stockholm upphandlar Konsulttjänster inom strategi och management samt ekonomiska och finansiella tjänster. Upphandlingen består av två (2) anbudsområden. Fullständig omfattning framgår av upphandlingsdokumenten.
Intern identifierareFSN 2023-0359
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAllmän del - Konsulttjänster inom strategi och management samt ekonomiska och finansiella tjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSanningsförsäkran och kvalificering - Väljs av anbudsgivare som avser att direkt i anbudet ifylla sanningsförsäkran samt bifoga bevis för uppfyllande av kvalificeringskrav
Beskrivning"ESPD" respektive "Sanningsförsäkran och kvalificering" utgör valbara delar beroende på om anbudsgivaren önskar lämna en egenförsäkran eller ifylla sanningsförsäkran och bifoga bevis för uppfyllande av kvalificeringskrav direkt i upphandlingen. "Uteslutning och kvalificering" väljs av anbudsgivare som avser direkt i anbudet ifylla sanningsförsäkran samt bifoga bevis för uppfyllande av kvalificeringskrav. Anbudsgivaren måste då med anbudet inlämna samtliga efterfrågade bevis. OBS! Endast en av dessa ska väljas av anbudsgivaren.
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelOmråde A - Strategi- och managementkonsulttjänster
BeskrivningStrategi- och managementkonsulttjänster
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelOmråde B - Ekonomiska och finansiella tjänster
BeskrivningEkonomiska och finansiella tjänster