22743-2022 - ResultatSverige-Trollhättan: Byggnation av lägenheter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation Vårvik, Trollhättans kommun
Referensnummer: 21/37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211341 Byggnation av lägenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av nybyggnation av lägenheter samt underjordiskt garage i Vårvik, Trollhättans kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45211300 Byggnation av bostäder, 45223310 Byggnation av underjordiskt garage, 45262210 Grundläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45443000 Fasadarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen