227436-2022 - ÄndringSverige-Arvidsjaur: Transporter (utom avfallstransport)
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts
Referensnummer: UH-2021-126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvidsjaurs kommun inbjuder härmed till anbudsgivning gällande skolskjutstrafik. Uppdraget omfattar skolskjuts, det vill säga transporter av elever till och från skolor inom Dorotea kommun, samt även övriga elevtransporter vid behov.