227446-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare – Maskintjänster Ströms bruk
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMaskintjänster Ströms bruk
BeskrivningDenna upphandling avser en maskintjänst för saneringsåtgärder av delområdet ”fd kloralkalifabrik” inom Ströms bruk på fastigheten Strömsbruk 1:31 (1) i Nordanstigs kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129052:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45112000 Grävning och schaktning, 45112200 Borttagning av jordskikt