Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mini C-båge.
Referensnummer: UPPH2017-0020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av en (1) mobil mini C-båge med placering på Handkirurgiska operationsavdelningen, Akademiska sjukhuset i Uppsala. Upphandlingen omfattar även option på ytterligare två (2) utrustningar till Region Uppsala.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen