See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulter planutredningar samt naturmiljöutredningar
Beskrivning: Konsulter planutredningar (område 1) och konsulter naturmiljöutredningar (område 2)
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Fackområde planutredningar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107630:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 71410000 Stadsplanering
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utredningar gällande naturmiljö
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107630:Lot:2