Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larmställ.
Referensnummer: RÖG 2017/0225 052
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18143000 Skyddskläder
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för larmställ, jacka och byxa till personal i utryckande tjänst. Syftet med upphandlingen är att under avtalsperioden fortlöpande tillgodose hela organisationens behov av larmställ.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18143000 Skyddskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen