Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uthyrning/etablering Uppsala Kommuns Fastighets AB.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
För att stärka upp nuvarande organisation behövs kunskap och kompetens, avseende strategiskt stöd för uthyrning och etablering, från konsulter med erfarenhet av framgångsrika projekt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416200 Konsulttjänster för public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen