227533-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Utställningsutrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utställningsmaterial
Referensnummer: 306/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39154000 Utställningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är för att tillgodose stadens behov av utställningsmaterial
Inför kampanjer, events eller liknande. Leverantören ska därför kunna tillhandahålla ett brett utbud av produkter till exempel; roll-ups, vepor, banderoller, affischer, montrar, monterinredning m.m. Utöver behovet av utställningsmaterial kan det finnas behov av montering och/eller demontering av utställningsmaterial.
Även transport av utställningsmaterial kan komma att efterfrågas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39133000 Montrar, 39154100 Utställningsmontrar och -diskar, 39200000 Inredning, 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen