227535-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontorsmateriel – Kontorsmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKontorsmaterial
BeskrivningUpphandlingen avser löpande inköp och leveranser för förbrukningsvaror för kontor till Kundens olika verksamheter under avtalstiden. Till dessa produkter upphandlas även tjänsten skåpservice. Angivna produkter i anbudsspecifikation är nuvarande leverantörs produkter och fabrikat. Likvärdiga produkter som de angivna kan offereras.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30192000 Kontorsmateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129319:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30197000 Mindre kontorsartiklar