2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Vitvaror - service
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för försäljning/leverans/installation/reparation av vitvaror samt storköks- respektive tvättstugeutrustning. Uppdraget omfattar även hushållsmaskiner. Allt i fastigheter och anläggningar som ägs eller förvaltas av B. Anbudsgivare ska ha kapacitet att bedriva arbeten i tre olika fastigheter samtidigt.
Intern identifierare: 25/82
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 39713100 Diskmaskiner, 42000000 Industrimaskiner, 42716120 Tvättmaskiner, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Leverantörskvalificering
Intern identifierare: 1699543
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1699544