Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DE 15 830 Brandtätning och brandskyddsmålning
Referensnummer: 18/34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45343100 Brandsäkringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser delentreprenad brandtätning och brandskyddsmålning utförandeentreprenad enligt AB04 på projekt Kv Vågdalen AB Stockholmshem, Sickla Stockholm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45343000 Installation av brandskydd, 45442000 Påstrykning av skyddsöverdrag, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen