See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport och hantering av farligt avfall
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för hämtning, transport och omhändertagande av farligt avfall från kommunens återvinningscentral.
Intern identifierare: UH24-043
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000