Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Luftrening i hemmet
Referensnummer: SLSO 2021-0454
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
SLSO har genom Medicinsk Apparatur i Hemmet uppdrag att tillhandahålla luftrening för hemmiljö till patienter med svår allergi eller eksem. Airsonett är en unik produkt, som skapar ett temperaturkontrollerat laminärt luftflöde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39811000 Doft- och rumdeodoriseringsprodukter, 39811200 Luftrenare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av erforderligt antal utrustningar, både för behandling av tillkommande patienter och för ersättning av utrustning som utrangeras.