See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal kranbilstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar kranbilstjänster som till exempel tömning av komposter, tunga lyft och flytt med kranbil samt transport av löv, ris och annat skötselmaterial, bortforsling av schaktmassor, sten, krukor med mera. Uppdraget innefattar både förare, fordon och nödvändig utrustning vid genomförande.
Intern identifierare: 23/65
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 34142000 Kranbilar och dumprar, 45510000 Uthyrning av kranar med maskinskötare, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Mall tjänster