227664-2020 - ResultatSverige-Norrköping: Avlägsnande av slam
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Högtrycksspolning och slamsugning
Referensnummer: 19/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser löpande högtrycksspolning och slamsugning samt tillhörande arbetsuppgifter för det antal spolplatser för bilar samt olje- och fettavskiljare som finns angivet i förfrågningsunderlag. Vid behov kan uppdraget även komma att innehålla TV-filmning av rörledningar såväl inom som utomhus, samt rotskärning av dagvatten och avloppsledningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90470000 Rensning av avlopp, 90480000 Skötsel av avloppsnät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen