227668-2020 - ResultatSverige-Linköping: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultupphandling - revisionsledare certifiering och periodisk revision samt konsulttjänst för ledningssystem
Referensnummer: UC-2019-136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsulttjänster i form av certifieringsorgan samt vid införande och vidareutveckling av ledningssystem avseende kvalitet och miljö.
Upphandlingen består av följande anbudsområden:
— Anbudsområde A: Certifieringsrevision och därpå följande periodiska revisioner,
— Anbudsområde B: Konsult för framtagande och vidareutveckling av ledningssystem.
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Region Östergötland avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör per anbudsområde.
Anbud kan lämnas på följande områden:
— Anbudsområde A: Certifieringsrevision och därpå följande periodiska revisioner
— Anbudsområde B: Konsult för framtagande och vidareutveckling av ledningssystem
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212000 Revision, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen