227679-2019 - ResultatSverige-Motala: Uthyrning av fordon för godstransport med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbilstransporter Vadstena kommun
Referensnummer: UH-2019-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för lastbilstransporter inom anläggning Vadstena kommun för avrop vid behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Tippbil
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tippbil med 3 axlig släpvagn tipp
Del nr: 2
Lastväxlare med lastväxlarsläp
Del nr: 3