227683-2018 - ResultatSverige-Helsingborg: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Akut Underhåll
Referensnummer: 17/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar entreprenadarbeten i form av återställande efter akut underhållsbehov.
Vid återställande kan det bli aktuellt med standardförbättring, företrädesvis i badrum.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44411000 Sanitetsgods, 45000000 Anläggningsarbete, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45211310 Byggnation av badrum, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45421000 Snickeriarbeten, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen