Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskindiskmedel
Referensnummer: 2021/00030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Mora kommuns Inköpscentral inbjuder till upphandling av ramavtal avseende kommunernas (Mora-, Orsa-, Älvdalen- samt Rättvik) huvudsakliga behov av maskindiskmedel och torkmedel, lån av doseringsutrustningar med teknisk service på utrustningen, kontroll av diskmaskinerna och även utbildning av personal
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 39831210 Maskindiskmedel, 39832000 Diskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen