227751-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Försäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Swedavia Sjukvårdsförsäkringsupphandling.
Referensnummer: 17/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Swedavia genomför upphandling av sjukvårdsförsäkring i samarbete med Marsh AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster, 66512200 Sjukförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen