Text som ska rättas i ursprungsmeddelandet
Avsnitt nummer: II.1.2
I stället för:
66515000 SkadeförsäkringarSka det stå:
85121200 Medicinska specialisttjänster
Avsnitt nummer: II.1.4
Plats där texten ska ändras:
Kort beskrivning
2. Öga främre (703 st.)
Antal utlåtande under första avtalsåret (2024) uppskattas till värden inom parentes, med uppskattad ökning om ca 6 % (efterföljande avtalsår). Löf upphandlar ramavtal och vid behov görs successiva beställningar av utlåtande (inom respektive delområde). Löf:s behov avgör faktiskt antal utlåtande under avtalstiden. Ramavtal träder i kraft från och med 2024-01-01.
Anbudsgivaren kan lämna anbud på ett eller flera delområden.
Ska det stå:
Denna upphandling omfattar medicinska rådgivare (MR) inom område Ögon och omfattar nedanstående områden:
Avsnitt nummer: II.2.2
Del nr: 1
85121200 Medicinska specialisttjänsterSka det stå:
66516000 Ansvarsförsäkringar
Avsnitt nummer: II.2.4
Se stycke beskrivning samt övriga upphandlingsunderlag.
Del nr: 2
Se stycke beskrivning samt övriga upphandlingsdokument