227783-2019 - ResultatSverige-Oskarshamn: Konsulttjänster inom VA
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter, VS
Referensnummer: U-141-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tecknande av ramavtal för tillhandahållande av konsultuppdrag innebärande projektering och konstruktion av VS anläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71356000 Tekniska tjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen