Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för enstaka platser för barn och ungdomar upp till 21 år gällande bostad med särskild service enligt 9 § 8 p LSS
Referensnummer: SN/2022:34-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs och Nyköpings kommun bjuder in er att lämna anbud avseende ramavtal för enstaka platser för barn och ungdomar upp till 21 år gällande bostad med särskild service enligt 9 § 8 p lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS). Avtal avses ingås med samtliga kvalificerade leverantörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 121 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Strängnäs och Nyköpings kommun bjuder in er att lämna anbud avseende ramavtal för enstaka platser för barn och ungdomar upp till 21 år gällande bostad med särskild service enligt 9 § 8 p lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS). Ramavtal avses ingås med samtliga kvalificerade leverantörer.