Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av fordon, korttids och säsongshyra
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunens huvudsakliga behov av korttidshyra av personbilar, minibussar och lätt lastbil med skåp och bakgavellyft samt säsongshyra av transportfordon.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 60170000 Uthyrning av fordon för personbefordran med förare, 60171000 Uthyrning av personbilar med förare, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare, 60183000 Uthyrning av skåpbilar (vans) med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen